Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

 Vznik Parkinson klubu Plzeň

 

parkinson-klub-plzen-1.png

Je to již skoro 5 let, kdy pár nadšenců se rozhodlo založit v Plzni Klub parkinsoniků. ustavující schůze se konala dne 20. května 2009. Byl zvolen výbor ve složení Vágner, Škarvanová, Boučková.

Paní Boučková byla pověřena psaním kroniky klubu.

Začátky byly dost krušné, nikdo nás neznal, neměli jsme žádné peníze. Po založení jsme byli odnož Prahy a to jsme dodnes. Vedou za nás účetnictví a trošku nám pomohli s propagací klubu.

 

Zúčastňujeme se akcí pořádaných Prahou jako např. výstup na horu Říp. Jezdíme na společné relaxace do Štikova a někteří naši členové se zúčastňují podniků pořádaných jinými kluby. Společně jsme navštívili výstavu hub v Plasích, při této příležitosti jsme si prohlédli klášter a hrobku Meternichů. Jednodenní výlety jsou pro nás samozřejmostí. Jako například návštěva Muzea v Přešticích a lidové řezbářky v Příchovicích. Tyto společné výlety utužuji přátelství.

Třináct našich členů odjelo na relaxaci do lázní Vráž u Písku. V tomto týdnu jsme zažili mnoho legrace a věřím že každý z nás se domů vracel v lepší fyzické i psychické kondici. Tuto akci chceme opakovat koncem února nebo v březnu.

Máme také svoji webovou stránku, budeme se snažit Vás informovat co se nám již povedlo a co bychom chtěli pro naše členy udělat. Schůzky máme první středu v měsíci. Čekáme na Vaše náměty na zlepšení práce výboru a také očekáváme od Vás pomoc. Bez Vás jsme nic,Vy všichni děláte klub.

Za Parkinson klub výbor.